Co ze Stowarzyszeniem?

Szanowni Państwo!

Już na początku roku informowaliśmy, że struktura Stowarzyszenia Dorożkarzy Krakowskich zmieniła się i obecnie SDK zrzesza część powożących świadczących swoje usługi w Rynku Głównym.

Wobec fali upałów, z którymi mamy do czynienia w ostatnich dniach wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu dorożek, obejmujące, między innymi, zakaz postoju w Rynku Głównym. Przypominamy, że sam przejazd przez Rynek nie jest zakazany- chociażby ze względu na to, że to właśnie w Rynku znajdują się hydranty z których pobierana jest woda do pojenia koni. Jeżeli nawet widzicie Państwo dorożkę, która na chwilę przystanęła na linii A-B Rynku Głównego, w okolicach ul. Sławkowskiej, nie oznacza to od razu, że łamie zakaz- być może zatrzymała się tab, aby napoić konie.

Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich od momentu reaktywacji działalności dokłada wszelkich starań mających na celu propagowanie informacji o wykonywanej przez nas pracy. Prowadzimy stronę internetową, profil na portalu społecznościowym, akcje informacyjne, uczestniczymy w imprezach charytatywnych- w ramach możliwości staramy się przybliżyć tajniki zawodu. Zawsze podkreślamy naszą otwartość w kwestii odpowiedzi na pytania lub pojawiające się wątpliwości. Staramy się udzielać wszelkich informacji do mediów, współpracujemy ze specjalistami z zakresu hodowli i użytkowania koni, z lekarzami weterynarii i administracją publiczną.

Nie możemy jednak ponosić odpowiedzialności za wszystkich dorożkarzy. Niestety, mowa nienawiści dotyka nas najdotkliwiej, ponieważ to z nami w łatwy i przystępny sposób można się skontaktować. 

Każdy ma prawo do własnego zdania i opinii, nikt jednak nie ma prawa atakować, grozić lub ubliżać z powodu swoich przekonań- prosimy o uszanowanie tej zasady.

Przypominamy również, że w ciągu ostatnich lat przeprowadzono wiele badań naszych koni mających na celu wykazanie wpływu pracy w Rynku Głównym na ich stan zdrowia. Badania była prowadzone również w upalne dni, a ich wyniki wskazywały jasno, że naszym zwierzętom nie dzieje się krzywda, a kondycja koni została oceniona na bardzo dobrą.

Stowarzyszenie cały czas jest do Państwa dyspozycji- niemniej ze względu na ilość otrzymywanych wiadomości, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie. Zachęcamy jednak do prześledzenia naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć wiele przydatnych informacji.

Z poważaniem,

Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich

Zdjęcie w tle pochodzi ze strony www.krakow.pl 

0 komentarzy

Skomentuj

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zamknij