Pielgrzymka konna Drogą Miłosierdzia- uroczyste rozpoczęcie trasy

 

Kronika Krakowska, 9.03.2016 – kliknij i zobacz relację z pielgrzymki

W dniu 9 marca 2016, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, rozpoczęła się pielgrzymka konna Drogą Miłosierdzia, która zakończy się w Rzymie, u Papieża Franciszka.

Federacja TREC-ANTE nazwała to przedsięwzięcie „Podróżą Miłosierdzia poprzez Europę” i włączyła ją w swoje „Ważne wydarzenia jeździeckie z okazji Jubileuszu Miłosierdzia, w hołdzie Ojcu Świętemu Franciszkowi”

W pierwszym etapie przejazdu udział wzięło 22 jeźdźców, cztery krakowskie zaprzęgi oraz czterech bukowińskich fiakrów, którzy poprowadzili sztafetę do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Inauguracja rozpoczęła się spotkaniem Metropolity Krakowskiego, Kardynała Dziwisza z uczestnikami pielgrzymki oraz specjalnym błogosławieństwem koni oraz jeźdźców. Kolejnym etapem był przejazd do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, skąd sztafeta, wraz z dorożkami, ruszyła do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Przedstawiciele Włoskiej Federacja Turystyki Jeździeckiej przywieźli ze sobą dwa znaki „Via della Misericordia„. Jeden z tych emblematów zostanie w Łagiewnikach, drugi jeźdźcy będą sobie przekazywać w rąk do rąk i podarują go papieżowi.

Polski etap podróży kończy się za trzy dni, następnie trasę kontynuować będą Słowacy.

W czerwcu sztafeta dotrze do Rzymu, gdzie z pielgrzymami spotka się Papież Franciszek.

Dla krakowskich dorożkarzy czynne uczestnictwo w pielgrzymce było wielkim zaszczytem.
Po raz pierwszy też, we wspólną trasę ruszyli bukowińscy i krakowscy fiakrzy wraz z innymi miłośnikami koni, łącząc trzy wspaniałe tradycje w jednej sztafecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

0 komentarzy

Skomentuj

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zamknij