Upały w Krakowie a praca dorożek konnych

W związku z falą upałów, przewidywanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do dnia 5 sierpnia 2017, członkowie Stowarzyszenia Dorożkarzy Krakowskich, we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, podjęli decyzję dotyczącą tego, że dorożki nie będą stacjonowały na postoju w Rynku Głównym, na linii A-B, w godzinach od 10.00 do 20.00.
W tym czasie, dorożki będą mogły korzystać z zacienionych postojów zastępczych.

Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich zrzesza 34 z 36 dorożkarzy, świadczących swoje usługi w Rynku Głównym w Krakowie. Stowarzyszenie ściśle współpracuje zarówno z Urzędem Miasta Krakowa i poszczególnymi Wydziałami, jak i z lekarzami weterynarii, specjalistami z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, monitorując na bieżąco pracę dorożkarskich koni i regularnie prowadząc badania zoohigieniczne  miejsc, w których pracują zwierzęta.

Równocześnie informujemy, że sugerowaliśmy zastosowanie takiego rozwiązania również dwóm pozostającym poza Stowarzyszeniem Dorożkarzom.

0 komentarzy

Skomentuj

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zamknij