Więcej o stanowisku Stowarzyszenia Dorożkarzy Krakowskich

Szanowni Państwo!

Wobec zdarzeń z dnia 24 stycznia 2019 roku pojawiło się wiele doniesień medialnych oraz rozgorzała dyskusja na temat przyczyn sytuacji.
Szerokie zainteresowanie mediów jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, nie można jednak dopuścić do tego aby akceptowana była jakakolwiek forma propagowania i podżegania do nienawiści, włącznie z groźbami kierowanymi do dorożkarzy.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, wiemy również, że jest to bardzo trudny okres dla właściciela konia.

Ponieważ jest to osoba niezrzeszona, Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich nie ma bieżących informacji dotyczących zwierzęcia, wobec czego nie możemy ustosunkować się do zarzutów, które kierowane są w związku z tą sprawą.

Dokładamy wszelkich starań, aby poprawiać dobrostan naszych zwierząt, jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma Instytucjami, które zajmują się  hodowlą i użytkowaniem koni, starając się wciąż podnosić standardy opieki nad naszymi końmi.

Każdy z dorożkarzy zdaje sobie sprawę, że fundamentem naszej pracy są konie i od ich stanu zdrowia zależy nie tylko ich los ale również nas samych- jako ludzi, przedsiębiorców, powożących oraz osób, które z końmi są każdego dnia.

Zawsze, bez wyjątku, wielką tragedią jest choroba podopiecznych i żaden z nas, zrzeszony w ramach SDK czy nie, stara się uniknąć wszelkiego rodzaju urazów u koni i nie podejmuje świadomie działań, które mogły by zwierzętom zaszkodzić.

Niestety, w pracy ze zwierzętami zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Ponad to, pragniemy przypomnieć, że praca dorożkarzy jest kontrolowana wieloetapowo, począwszy od badań samych koni skończywszy na  kontroli miejsc, w których pracują i mieszkają.

Wyniki z badań dorożkarskich koni są podane do publicznej wiadomości zarówno na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa jak i w Wydziale Spraw Administracyjnych oraz Wydziale Kształtowania Środowiska UMK.

Szczególnie teraz, zachęcamy do zapoznania się z tymi opracowaniami.

Apelujemy również o to, by powstrzymać się od propagowania nienawiści i manifestowania agresji wobec powożących zaprzęgami w Rynku Głównym. Na takie formy agresji słownej oraz czynnej nigdy nie będzie naszego przyzwolenia.

 Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich

0 komentarzy

Skomentuj

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zamknij